VACATION RENTAL SOLUTIONS

MANAGEMENT

FRANCHISE

SOFTWARE

BOOKING

FOR HOMEOWNERS, TRAVELERS, PROPERTY MANAGERS, ENTREPRENEURS

VACATION RENTAL SOLUTIONS

FOR HOMEOWNERS, TRAVELERS, PROPERTY MANAGERS, ENTREPRENEURS

27

franchises

4000 +

partners

10000 +

managed properties

1.5 mil. +

satisfied guests

Direct Booker ја добива The Shortyz 2020 награда за the best OTA/ платформа за онлајн резервации.

Во 2018, Booking.com го вклучува Direct Booker во нивните ТОП 11 светски истакнати Property Managers.

Airbnb именуван во 2021 година Booker Tools како најпосакуван партнер меѓу 31 во светот.

Expedia го вбројува нашиот софтвер Booker Tools како Број 1 Connectivity Partner за 2021 година

Во 2021, RentalsUnited.com го вбројува Direct Booker во Top 10 property management agencies во светот.

Booking.com го имену нашиот софтвер Booker Tools as Premier Connectivity Partner во 2021.

Во 2019 магазинот Лидер го прогласува Direct Booker како 3та најбрзорастечка компанија во Хрстватска

ПРЕЗЕНТИРАЊЕ

Direct Booker

Велат ако не можете да објасните со 10 зборови што работите,тогаш престанете да се занимавате со тоа.

10 зборови за да се опише Direct Booker се Управување со објекти изнајмување за престој, ИТ компанија со деловен модел за франшизинг.

Приказната за Direct Booker е приказна за локална агенција која станува светски позната марка.

Direct Bookerзапочнува од нулабез никаков пример, газејќи го нивниот пат со обиди и грешки до совршенство.

Со обезбедување решенија за изнајмување на објекти за сместување – менаџмент за сопственици на објекти, резервации за патници, софтвер за менаџери на објекти и франшиза за претприемачи, „Direct Booker“ се позиционира како една од најуникатните брендови во индустријата за изнајмување на сместувања.

СОПСТВЕНИЦИ, ЗАРАБОТУВАЈТЕ ПОВЕЌЕ -РАБОТЕТЕ ПОМАЛКУ

Vacation Rental Management

Пакет за Управување

 • Online рекламирање
 • Mенаџирање на приходите
 • Kомуникација со гостите
 • Administration Management
 • Сосптвенички интерфејс
 • Менаџирање на сајтот
Докажан бизнис модел

Cветските топ 10 изнајмувачи

и многу повеќе…

и многу повеќе…

TRAVELERS, BOOK DIRECT WITH PROPERTY MANAGER

Vacation Rental Booking

Пакет за патници

 • Гарантирано најдобри цени
 • Грантирана сигурност за плаќање
 • Потрврдени сместувања
 • Личен пристап
 • Директна комуникација
 • Препораки и помош на локално ниво
Докажан веб сајт за патување

Shortyz – World Best OTA / Online Accommodation Platform 2020

MADE FOR PROFESSIONAL PROPERTY MANAGERS

Vacation Rental Software

Booker Tools PMS package

 • Channel Manager
 • Менаџер за приходи
 • Direct Booking
 • Мобилна апликација
 • Напредни алатки
 • Централен календар
 • Централизирана комуникација
 • Финансиска и бизнис анализа
 • Сосптвенички интерфејс
 • Интегранции
Докажан менаџмент софтвер

Preferred Software Partner by Booking.com, Airbnb, Expedia…

ENTREPRENEURS, START OR UPGRADE BUSINESS IN YOUR CITY

Vacation Rental Franchise

франшизен пакет

 • Know-How
 • Технологија
 • Бренд
 • Поддршка
Proven Franchise Brand:

World’s Leading Vacation Rental Franchise

Што другите велат за нас…

“Се приклучив на Direct Booker во 2011 година. Тие се моја голема поддршка – тоа е група на млади и мотивирани луѓе кои сакаат да преземат предизвик, да научат, да работат и да успеат. За мене и за бизнисот со изнајмување тие го обезбедуваат толку потребното ниво на поддршка и знаење. Со Direct Booker како партнер, сигурна сум во успехот на мојата деловна активност. “

„Партнерството со Direct Booker е “win-win”ситуација, бидејќи тие знаат како да го извлечат максимумот од пазарот. Ни носат прекрасни гости и земаат ниска провизија. Тие ја преземаат целата комуникација со гостите, така што има повеќе време да се грижам за објектот.“

”Од првиот ден, тимот на Direct Booker ги препозна нашите напори за изградба и опремување на нашата вила, и ни помогна со совети и поддршка. Започнавме прекрасна приказна на наше заедничко задоволство, и се надеваме дека ќе продолжи и понатаму. Поддршката што ја даваат е исклучително професионална и ефикасна, но исто така и пријателска. Нашето младо семејство е благодарно што е дел од семејството на Direct Booker.“

Се чувствувам безгрижно и заштитено. Во денешно време, сè помалку се користи готовина, и токму тука многу ми помага Direct Booker. Тие веднаш контролираат дали картичката е валидна или не, вадат пари од картичката, што не можев да го направам самостојно. Direct Booker не е за Хрватска, туку за Швајцарија. Добивате сè што е потребно уредно напишано, како потсетник кога доаѓаат гостите, од која земја, колкав е данокот, дали му треба креветче, итн.“

“Колку пријатен студио апартман. Го фативме автобусот во Дубровник и ќе го фатиме траектот – локацијата е совршена. Инструкциите се јасни од сопственикот како да се најде станот. За сè се размислува во ова студио – дури 2 крпи, пегла, пристоен фен за коса, и машина за перење. Можете лесно да останете тука една недела и да се чувствувате конфорно. Добар WiFi, совршено чист апартман – би му препорачал на секого! “

“Беше токму тоа што го очекувавме! Многу убаво и чисто, во близина на автобуската станица и траектниот терминал. Во близина е и автобуската станица за да одиме до Стариот Дубровник, и имавме и место да го паркираме автомобилот пред студиото. Така да, имавме многу пријатен престој таму и го препорачуваме секому! “

“Многу чист и удобен стан недалеку од центарот. Нè пречека многу пријатна личност која ни даде добар совет што да правиме во Дубровник. Обезбеден е простор за паркирање веднаш до станот – многу практичен! Се на се, прекрасен престој. “

“Совршена локација. Само 15 мин. со автобус за да стигнете до Стариот град. Тивка и мирна област. Супермаркет и пекара на само 200 метри од куќата. Газдарицата и нејзиното семејство се навистина гостопримливи! Собата е навистина чиста и газдарицата секогаш се грижи дали сè е добро. Дефинитивно препорачувам.“

“Одлична локација. Супер фини сопственици. Користете ги координатите што сопственикот ги испратил за да стигнете таму.”

„Booker Tools ми дадe можност да го водам мојот бизнис по многу разумна цена. Веднаш бев воодушевена од пристапот и поддршката што тимот на Booker Tools ми го покажа уште од самиот почеток и презентацијата на сè што може да понуди. Во една програма ги има сите решенија за едноставно, брзо и ефикасно поврзување на моето сместување со други платформи, фактурирање, опис на сместување, апликација е-Визитор е многу ефикасна и брза. Според цената и решенијата што ги дава, мислам дека се едни од подобрите на пазарот. Со сите горенаведени, системот ви овозможува да управувате со повеќе единици во иста програма, па освен моите сместувачки единици, јас ги водам и на мојата свекрва сите достапни, транспарентни и многу едноставни.“

“Booker Tools е создадена и развиена од Direct Booker, локална агенција која управува со сместувачки единици. Денес, агенцијата Direct Booker е позната и наградена од бројни партнери на глобално ниво. Години на посветена работа и постојани инвестиции во понатамошен развој на Booker Tools, резултираа во создавање на уникатни решенија совршено прилагодени за сите корисници. Нашето искуство, почнувајќи од само неколку сместувачки единици, сè додека не стане глобално реномирана марка, со задоволство ќе ги споделиме со сите што очекуваат да работат со сосема поинаков систем. На вас е одлуката да направите разлика.”

“Ние го користиме Booker Tools веќе неколку недели и сме навистина многу среќни. Секогаш професионални, точно на време, и секогаш подготвени да помогнат. За препорака!”

“Благодарение на канал менаџерот Booker Tools, управувам со 34 сместувачки единици рекламирајќи ги на Booking.com, Airbnb и Expedia. Апликацијата ми дава преглед на дневните и неделните пристигнувања и поаѓања. Тоа е исклучително корисно. Апликацијата обезбедува синхронизација на сите резервирани периоди и цени на сите поврзани платформи за резервации, со прифатлива цена по единица. Јас им препорачувам Booker Tools на сопствениците на куќи за одмор.”

“Апликацијата Booker Tools ме спаси ова лето. Имаме 6 сместувачки единици и имам сè на едно место. Ја препорачувам оваа апликација на сите сопственици на апартмани! Благодареност на тимот за нивното трпение!”

„За време на обуката, персоналот на„ Direct Booker “ни ги обезбеди сите информации за тоа како ја извршуваат работата. Тимот на ДБ дава се од себе за да ни помогне во случај на какви било сомневања и тие многу брзо одговараат на нашите прашања.„ Direct Booker“има голем потенцијал да се натпреварува против најголемите играчи на светот во индустријата за патувања и имаме за цел да придонесеме за тоа преку создавање мрежа na сместувања низ цела Полска.“

“Јас го гледам Direct Booker како мешавина од одлична компанија за маркетинг и онлајн продажба преку Интернет, водена од сопствени ИТ решенија, што вложува многу во нивните вработени. Мислам дека луѓето се најголема вредност на кој било бизнис. Ги гледам себе си и Словенија како франшиза „улогата на моделот“ на овој бизнис, со сите функции и оддели како во седиштето.“

“Кога бев на обука во канцелариите на Директ Букер во Дубровник, сите вработени беа навистина пријатни и подготвени да помогнат. Во тие 2 недели ги посетив сите оддели, се запознав со начинот на работа, идните планови, итн. сакам да напоменам дека поддршката и помошта во овој момент се исти како и првиот ден, секогаш кога ќе имам некои сомнежи или прашања, решенијата секогаш пристигнуваат брзо.“

“Во иднина, јас гледам на Директ Букер, без сомнение, како најдобра регионална агенција за изнајмување, со голем потенцијал да стане успешна глобална компанија, исто така. Ние сме горди што сме едно од малите тркала на оваа голема и успешна приказна.”

„Ние сме исклучително задоволни од поддршката што ја добиваме од персоналот на„ Директ Букер “, кои навистина се секогаш на располагање. Сметаме дека ова е одличен модел за франшиза и„ Директ букер “е компанија на иднината, каде што се гледаме себеси и комп.”